Saturday, 8 December 2012

Rancangan Pengajaran Harian


SENARAI NAMA AHLI KUMPULAN TUGASAN KPD 3016

http://www.gjdesigns.dk/graphics/butterflies/GJ-Butterfly03.gifYuzaimin Binti Yahaya (PPG/23542/12)
http://www.gjdesigns.dk/graphics/butterflies/GJ-Butterfly03.gifHalimatun Saadiah Bt Bakar (PPG/23362/12) 
http://www.gjdesigns.dk/graphics/butterflies/GJ-Butterfly03.gifZurina Bt Che Din (PPG/23554/12) 
http://www.gjdesigns.dk/graphics/butterflies/GJ-Butterfly03.gifHarlina Bt Zainol (PPG/23365/12) 
http://www.gjdesigns.dk/graphics/butterflies/GJ-Butterfly03.gifZullia Bt Abd. Wahid (PPG/23551/12)

~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.

http://img1.picmix.com/output/stamp/thumb/3/8/0/5/85083_65818.gif Rancangan Pengajaran Harian Pra-Sekolah http://img1.picmix.com/output/stamp/thumb/3/8/0/5/85083_65818.gif


Tarikh  
 25 Jun 2012

Hari                      
Isnin

Masa
8.30 – 9.30 ( 60 minit )
Bilangan Murid           
25 orang

Kelas 
Prasekolah Bestari
Tema     
Alam Hidupan
Subtema                              
Serangga
Tunjang Utama           
Sains dan Teknologi

Standard Pembelajaran 
ST 3.4.8 Memerhati dan menceritakan kitaran hidup 
haiwan yang biasa dijumpai.

BM 2.4.1 Menceritakan semula apa yang didengar menggunakan ayat yang mudah dan betul.

Objektif Pembelajaran
Pada akhir pengajaran murid dapat :
      a.    Menyusun kitaran hidup seekor rama-rama secara 
      lisan (powerpoint)
      b.    Menyanyi sambil membuat pergerakan kreatif.

Alatan & Bahan  
Slaid gambar, video, rakaman muzik

Nilai
Kerjasama, berani mencuba, bersyukur



http://www.gjdesigns.dk/graphics/butterflies/GJ-Butterfly01.gifProsedur :

Langkah Pengajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Bahan / Catatan

Set induksi
( 5 minit )

  • Guru menunjuk seranting pokok yang lengkap dengan daun dan bunga.


  • Murid dan guru bersoal jawab mengenai tumbuhan tersebut.
  • Contoh soalan :
  a) Apakah yang kamu lihat pada ranting 
  pokok kini ? 

  b) Haiwan apakah yang gemar pada pokok 
  seperti ini?



Seranting pokok yang lengkap dengan daun dan bunga.

Langkah 1
( 15 minit )


  • Guru menunjuk satu persatu gambar serangga kepada murid menggunakan slaid gambar dari powerpoint
  • Murid menyebut nama serangga yang dipaparkan.
  • Murid menceritakan apa yang mereka faham tentang serangga



Slaid gambar serangga powerpoint

Langkah 2
( 20 minit )

  • Murid menonton tayangan video mengenai kitaran hidup seekor rama-rama.

  • Murid menceritakan semula apa yang telah mereka tonton.
  • Guru menayangkan slaid powerpoint di hadapan kelas.
  • Murid perlu memilih gambar yang tertera dalam slaid supaya sesuai dengan peringkat kitaran hidup rama-rama.
  • Pada akhir sesi, murid mengikut guru menyatakan kembali kitaran hidup rama-rama yang betul.


Video





















 slaid powerpoint - kitaran hidup rama-rama





Langkah 3
( 15 minit )

  • Guru memainkan muzik lagu ‘Rama-rama’.
  • Murid menyanyi bersama muzik sambil membuat pergerakan kreatif.


Rakaman muzik

Penutup
( 5 minit )

  • Guru memanggil murid secara rawak dan menyoal tentang kitaran hidup rama-rama



Murid pra sekolah
 

No comments:

Post a Comment